przejdź do Sochaczew.pl
Więcej w rezerwie

W 2013 r. rezerwa subwencji oświatowej wzrasta z 0,25 proc. do 0,4 proc. Do podziału między samorządy będzie 158 mln zł.

Co roku z części oświatowej subwencji ogólnej wydzielana jest rezerwa subwencji oświatowej. O pieniądze te samorządy mogą ubiegać się według kilku ustalanych na początku roku kryteriów, m.in. na remonty szkół, wzrost zadań edukacyjnych czy odprawy dla nauczycieli.

W 2012 r. rezerwa subwencji wynosiła 0,25 proc. - do podziału między JST było niespełna 97 mln zł. Wcześniej rezerwa była ustalona na poziomie 0,6 proc.

W marcu z inicjatywy sejmowych komisji edukacji i samorządu terytorialnego przyjęto nowelizację ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, zwiększającą rezerwę subwencji do 0,4 proc. To kompromis między różnymi stanowiskami samorządów. Niektóre głosy zakładały powrót do poziomu 0,6 proc., argumentując, że mniejsza kwota nie będzie właściwie spełniała swej roli. Inne propozycje stawiały na zmniejszenie rezerwy i dzielenie jak największej kwoty subwencji algorytmem między wszystkie JST.

źródło: samorząd.pap.pl

A A A
15.01.2013
godz.12:19

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość