Dotacje mają wakacje

Dotacje dla niepublicznych szkół nie przysługują za czas wakacji letnich absolwentów - wyjaśnia Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Resort odpowiada w ten sposób na interpelację poselską w sprawie dotacji oświatowej na funkcjonowanie niepublicznych placówek oświatowych za okres lipiec - sierpień.

Posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk wskazuje, że niektóre gminy województwa pomorskiego nie przekazują dotacji oświatowej na funkcjonowanie niepublicznych placówek oświatowych za okres wakacji letnich w wymiarze odpowiadającym środkom przeznaczonym na klasy trzecie gimnazjum.

„Czy niewypłacenie dotacji za uczniów klas trzecich gimnazjum w okresie lipiec-sierpień jest zgodne z prawem oświatowym?" - pyta posłanka.

Resort podziela jednak argumentację samorządów, których zdaniem dotacja przysługuje na ucznia, a nie absolwenta szkoły.

„Dotacje przysługują na faktyczną liczbę uczniów, a nie na planowaną, zgłoszoną we wniosku o udzielenie dotacji. W sytuacji gdy liczba uczniów w danym miesiącu jest wyższa od zgłoszonej, to dotacja przysługuje na wyższą, a gdy jest niższa - to na niższą liczbę uczniów" - wyjaśnia MEN. I konkluduje: „Zgodnie z powyższym dotacje, o których mowa wyżej, nie przysługują na absolwentów szkół w okresie wakacji w roku, w którym ukończyli szkołę".

źródło: www.samorząd.pap.pl

 

A A A
22-02-2012
godz.10:17
 
kategorie wiadomości
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.wypisz się    zapisz się >>
 
 
kontakt
Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

imię i nazwisko
adres e-mail
miejsce na opinię, wniosek, pytanie