przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
Powtórne testy przesiewowe dla nauczycieli szkół podstawowych

Od niedzieli, 7 lutego 2021 r. rozpoczęła się kolejna akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa. Nauczyciele klas I-III szkół podstawowych będą objęci się powtórnymi testami przesiewowymi na obecność SARS-CoV-2. Badanie obejmie te osoby, które były już testowane w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymały wynik negatywny i chcą się ponownie poddać badaniu. Osoby, które chorowały na COVID-19, tzw. ozdrowieńcy oraz pozostały personel szkoły nie będą uczestniczyli w badaniu. Akcja testowania nauczycieli szkół potrwa do 12 lutego 2021 r.

Natomiast od niedzieli, 14 lutego 2021 r. rozpoczynają się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli przedszkoli, w tym pomocy nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach. Badanie nie obejmuje pracowników administracji i obsługi. Testowanie tych osób będzie trwało do 19 lutego 2021 r.

Zgłoszenie chęci badania, złożenie oświadczenia, powiadomienie o terminie i miejscu badania, wystawienie skierowania, będą podobne do przyjętych w I fazie testowania, która odbyła się w styczniu. Wynik badania będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta.

źródło: MEN

A A A
08.02.2021
godz.16:36
 

Zapisz się na newsletter

kontakt