przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
Bezpłatne konferencje dla nauczycieli w ramach projektu edukacyjnego „Przystań w sieci”

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Przystań w sieci” odbędą się 30 marca oraz 13 kwietnia 2021 r. bezpłatne konferencje online dla nauczycieli „Przystań w sieci. Jak pomóc uczniom w bezpiecznym korzystaniu z internetu?” organizowane przez NASK, UNICEF oraz Facebook. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się poprzez formularz dostępny pod adresem www.przystanwsieci.pl/konferencje. Chętni mogą wybrać jedną konferencję lub wziąć udział w obydwu wydarzeniach. W trakcie transmisji uczestnicy będą mogli pobrać certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

„Przystań w sieci” to projekt edukacyjny poświęcony tematyce bezpieczeństwa w sieci i świadomego odbioru treści internetowych, który został zainicjowany w listopadzie 2020 r. przez Facebooka, NASK PIB oraz UNICEF Polska. Celem programu jest wsparcie procesu kształtowania umiejętności krytycznej oceny treści i wyposażenie odbiorców –  nauczycieli i uczniów w wieku 13-17 lat –  w kompetencje niezbędne do radzenia sobie z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci. Głównym elementem projektu jest platforma edukacyjna z sześcioma modułami tematycznymi przystosowanymi do potrzeb nauczycieli, a także uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Projekt potrwa do końca roku szkolnego 2020/2021. Na bazie dodatkowych materiałów dostępnych na stronie internetowej projektu, uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie na projekt kampanii społecznej, a także zorganizować w swojej placówce Dzień Świadomego Korzystania z Internetu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

źródło: pap

A A A
17.03.2021
godz.09:59

Zapisz się na newsletter

kontakt