przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
Egzamin próbny ósmoklasisty

W dniu 17 marca rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasisty, które potrwają do 19 marca. W dniu dzisiejszym jest przeprowadzony egzamin z języka polskiego, w czwartek – egzamin z matematyki, a w piątek – z wybranego języka obcego.

Próbny egzamin ósmoklasisty to przygotowanie do egzaminów majowych. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie stabilna, MEiN nie przewiduje zmian w zakresie terminów tego egzaminu.

Egzaminy próbne mogą być przeprowadzane stacjonarnie w pełnym reżimie sanitarnym lub zdalnie. Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych.

W mieście Sochaczew próbny egzamin przeprowadzany jest w trzech szkołach podstawowych 1, 2 i 7.

W Szkole Podstawowej Nr 1 do egzaminu przystąpiło 131 uczniów. Egzamin odbywa się w formie online.

W Szkole  Podstawowej Nr 2 do egzaminu przystąpiło 42 uczniów, którzy zostali podzieleni na grupy 8-10 osobowe. Każda grupa pisze egzamin w oddzielnej sali z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W szkole Podstawowej nr 7 do egzaminu przystąpiło 67 uczniów, którzy piszą egzamin w 9 salach w pełnym rygorze sanitarnym.

Szkoła Podstawowa Nr 6 przeprowadziła egzamin próbny na przełomie stycznia i lutego korzystając z arkuszy opracowanych przez wydawnictwo Nowa Era. Z powodów epidemicznych dyrekcja szkoły, zgodnie z pismem KOG.576.7.2021 Kuratorium Oświaty w Warszawie, podjęła decyzję o przełożeniu próbnych egzaminów na okres po Świętach Wielkanocnych.

A A A
17.03.2021
godz.14:16

Zapisz się na newsletter

kontakt